W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

zamknij X

Kurs na prowadzącego strzelanie

Najbliższy termin: 15-16.09.2018. zapraszamy Członków Klubów strzeleckich, Żołnierzy Sił Zbrojnych RP, Funkcjonariuszy Policji oraz pozostałych Służb Mundurowych. 

Mile widziane są również osoby, które chcą poszerzyć swoją wiedze i kwalifikację w zakresie strzelectwa!

UWAGA! Uczestnicy szkolenia NIE MUSZĄ być członkami Stowarzyszenia o charakterze strzeleckim  ani posiadać  patentu oraz licencji PZSS.

SZKOLENIE SKIEROWANE JEST DO WSZYTSKICH, KTÓRZY POSIADAJĄ PODSTAWOWE UMIEJĘTNOSCI STRZELECKIE!

Szkolenie kończy się uzyskaniem uprawnienia „Prowadzący Strzelanie”, wydawanym przez ZG LOK, które potwierdza nabycie kwalifikacji do prowadzenia i nadzorowania strzelań  z broni:               

A. – pneumatycznej;

B. – palnej bocznego zapłonu;

C. – palnej centralnego zapłonu;

D. – maszynowej (pistolet);

E. – samoczynnej;

F. – gładkolufowej (w tym powtarzalnej pump-action)

G. – gładkolufowej

 

Uprawnienie " Prowadzący Strzelanie ", opisane jest  w § 2 ust. 2 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 marca 2000r. w sprawie wzorcowego regulaminu strzelnic (Dz. U nr 18 poz. 234 z póź. zm.)

Kurs jest zgodny z obowiązującymi przepisami prawa:

  • Ustawą o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999r., z późniejszymi zmianami wraz z aktami wykonawczymi,
  • Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 6 października 2011r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorcowego regulaminu strzelnic,
  • Ustawą o sporcie z dnia 25 czerwca 2010r., z późniejszymi zmianami wraz z aktami wykonawczymi,
  • Zarządzeniem nr 08 Prezesa Ligi Obrony Kraju z dnia 3 kwietnia 2017 roku w sprawie: szkoleń dla prowadzących szkolenie strzeleckie oraz dokumentami wykonawczymi.

Absolwenci kursu otrzymają uprawnienie ,, PROWADZĄCY STRZELANIE ’’ do prowadzenia szkoleń strzeleckich, 
w tym w myśl ustawy z bronią szczególnie niebezpieczną w jednostkach organizacyjnych podległych MON, MSWiA, Ministerstwie Sprawiedliwości oraz wszelkich innych organizacjach szkoleniowych, oświatowych, szkołach i klubach sportowych.

 

Miejsce szkolenia: Strzelnica AGVO, ul. Puławska 561, 02-844 Warszawa

Termin szkolenia: 15-16.09.2018r.

E-mail: szkolenia at agvo dot pl


Organizator zapewnia materiały dydaktyczne niezbędne do uczestnictwa w kursie. 

DODATKOWO:

Każdego uczestnika kursu obowiązują badania lekarskie przeprowadzone przez lekarza medycyny sportowej, uprawnionego do wydawania orzeczeń w posługiwaniu się bronią palną i poświadczające zdolność do otrzymania uprawnienia Prowadzącego Strzelanie.

W pierwszym dniu szkolenia na miesjcu będzie obecny lekarz medycyny sportowej.

Kurs składa się z wykładów obejmujących przepisy prawa dotyczące posiadania i użycia broni palnej oraz metodyki prowadzenia szkoleń strzeleckich. Zajęcia praktyczne obejmują  prowadzenie strzelań oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Całość zakończona jest egzaminem przeprowadzonym w dniu szkolenia.


Wymagania:

  • ukończone 21 lat,
  • umiejętność bezpiecznego posługiwania się bronią palną,
  • dobry stan zdrowia,
  • wypełnienie zgłoszenia,
  • dokonanie opłaty za kurs,
  • UWAGA! Uczestnicy szkolenia NIE MUSZĄ być członkami Stowarzyszenia o charakterze strzeleckim ani posiadać patentu oraz licencji PZSS.

 

 

Wszystkie wykłady i treningi strzeleckie realizowane są przez osoby posiadające rozległą wiedzę i ogromne doświadczenie zawodowe w zakresie szkoleń  co przekłada się na wysoki poziom kursów.  Z kolei komfortowe warunki prowadzenia zajęć – sala wykładowa wyposażona w projektor, strzelnica dysponująca 12 stanowiskami strzeleckimi, bogaty arsenał broni palnej oraz niezbędny osprzęt do prowadzenia szkoleń strzeleckich - sprzyjają szybszemu przyswajaniu wiedzy.

 

Więcej informacji pod numerem tel. (22) 499 63 58 / (22) 224 10 20.

Zobacz też inne kursy i szkolenia strzeleckie:

Pokaż kursy