W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

zamknij X

Kurs - Instruktor Strzelectwa (sportowy, bojowy)

KURS INSTRUKTORA STRZELECTWA

SPORTOWEGO I BOJOWEGO

 

  • 27-28 lipca 2024r. godz. 9:00-19:00 - Kurs Prowadzący Strzelanie

 

  • 17-18 sieprnia  2024 r. godz. 9:00-19:00 -  Kurs Instruktor Strzelectwa
  • 24-25 sierpnia 2024r. godz. 9:00-19:00 - Kurs Prowadzący Strzelanie

Dla osób POSIADAJĄCYCH uprawnienia Prowadzącego Strzelanie kurs trwa 2 dni + 1 dzień praktyk w roli instruktora na strzelnicy.

Dla osób NIEPOSIADAJĄCYCH uprawnień Prowadzącego Strzelanie kurs trwa 4 dni + 1 dzień praktyk w roli instruktora na strzelnicy.

 

Organizator: Ośrodek Szkoleniowy AGVO (wpisany do ewidencji szkół i placówek niepublicznych m.st. Warszawy pod nr 913 K)

Wszystkie zajęcia (wykłady i strzelania) organizowane są w jednym miejscu

Lokalizacja: Warszawa, ul. Puławska 561 (dzielnica Ursynów)

 


Absolwenci Kursu Instruktora w AGVO ubiegając się o pozwolenie na broń do celów szkoleniowych - spełniają wymóg  w zakresie Ustawy o Broni i Amunicji (posiadanie uprawnień określonych w odrębnych przepisach do prowadzenia szkoleń o charakterze strzeleckim).

Po ukończonym kursie wraz z legitymacją Prowadzącego Strzelanie otrzymujesz uprawnienie do prowadzenia szkoleń strzeleckich z pojedynczą osobą bądź grupą osób na wszelkiego rodzaju strzelnicach, w jednostkach szkoleniowych podległych MON, MSWiA oraz wszelkich innych organizacjach oświatowych, szkołach i klubach sportowych. Jeśli szukasz źródła wartościowych informacji oraz usystematyzowania wiedzy z zakresu sportu strzeleckiego i strzelectwa  to jak najbardziej ten kurs -  to coś dla Ciebie.

Kurs Instruktora odbywa się w AGVO - pierwszym w Warszawie - krytym , cywilnym obiekcie, wybudowanym od podstaw jako strzelnica. 

Posiadamy wszystko co niezbędne w zakresie infrastruktury, kadry szkoleniowej i wszelkich pomocy dydaktycznych z doskonałym wyposażeniem.

Dokładne informacje o kursie - [TUTAJ] 

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

W odpowiedzi na szereg pytań i komentarzy osób uczestniczących lub chcących uczestniczyć  w kursie instruktora strzelectwa w AGVO - w skrócie przybliżamy co określają przepisy : 

1.   Czy po ukończonym Kursie Instruktora Strzelectwa w AGVO można ubiegać się o broń do celów szkoleniowych? 

            - Tak, jest to spełnienie jednego z warunków okreslonych w Ustawie o Broni i Amunicji (art. 10 ust. 3 pkt 7) składając wydane przez AGVO zaświadczenie MEN o ukończeniu kursu z wynikiem pozytywnym.

 

 

2.   Czy ukończenie kursu w ośrodku szkoleniowym AGVO nie jest honorowane przez Komendy Wojewódzkie Policji  ?

         - Jest to absurdalne albowiem WPA Komend Wojewódzkich Policji przy wydawaniu decyzji - w tym przypadku broni do celów szkoleniowych - działają na podstawie obowiązujących przepisów Prawa , a nie uznaniowości.  Jakiekolwiek inne twierdzenia - są bezpodstawne i bezprawne. 

 

3. Czy Ustawa o Broni i Amunicji stawia wymóg AUTORYZACJI firm prowadzących kursy specjalistyczne do nadawania uprawnień po ukończonych szkoleniach strzeleckich przez organizacje i podmioty wskazane w tej Ustawie ? 

             - Nie, ponieważ żaden przepis ww Ustawy nie wprowadza wymogu takiej autoryzacji.

 

4.   Czy zapisując się na Kurs Instruktora Strzelectwa w AGVO muszę być Członkiem PZSS i posiadać Licencję? 

            - Nie , nie trzeba.

 

5.   Czy ukończenie kursu w Ośrodku Szkoleniowym AGVO musi być  honorowane np. przez PZSS ?

         - Jest to nieprawda, albowiem  już samo twierdzenie "honorowanie" w tym przypadku jest groteskowe. Żaden z obowiązujących przepisów prawa nie wymaga aby kurs z zakresu instruktora strzelectwa musiał być "honorowany", zgłaszany czy zatwierdzany przez PZSS, inną instutucję uprawinoną lub uczelnie wyższą, lub też uzyskiwać ich akredytację.

 

 

 

www.agvo.pl 

 

 

 

Zobacz też inne kursy i szkolenia strzeleckie:

Pokaż kursy